Półkole

Tańce

5 Sierpnia "Dni Ziemi Żmigrodzkiej" - zapowiedź

Już w niedzielę 5 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się "Dni Ziemi Żmigrodzkiej". Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 14:30, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie oraz przywitanie zaproszonych gości. Otwarciu towarzyszyć będzie pierwsza część konkursów dla dzieci i młodzieży. Na godzinę 16 zaplanowano pokaz skoków spadochronowych.

Czytaj więcej: 5 Sierpnia "Dni Ziemi Żmigrodzkiej" - zapowiedź

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Brzezowej

 

Z inicjatywy pani radnej Marii Homlak zorganizowana została uroczystość patriotyczna związana z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości w Brzezowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą święta za ojczyznę w kościele filialnym w Brzezowej.

Czytaj więcej: Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Brzezowej

Wycieczka grupy NON OMNIS

W dniach 16-17 czerwca grupa 16 uczestników grupy teatralnej  "NON Omnis" działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury, brała udział w wycieczce, zwiedzili między innymi obóz zagłady w Bełżcu, Roztoczański Park Narodowy, Dolinę Szumów, wodospad Jeleń, muzeum Pożarnictwa oraz Sandomierz.

Czytaj więcej: Wycieczka grupy NON OMNIS

3 maja zaproszenie 2018

Wójt Gminy Nowy Żmigród, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie  zapraszają na Uroczystość 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Program uroczystości:


10.30 − Msza Św. w intencji Ojczyzny − Kościół pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie

11.30 − Hymn Państwowy, Apel − Rynek w Nowym Żmigrodzie

11.45 − Przemówienie okolicznościowe Wójta Gminy Nowy Żmigród 

12.00 − Złożenie kwiatów pod pomnikiem Sigillum Civitatis Smigrod

12.15 − Zakończenie uroczystości.

Konkurs na Najładniejszą pisankę wielkanocną rozstrzygnięty!

W konkursie na „Najładniejszą pisankę wielkanocną”  udział wzięły : Gminne Przedszkole w Nowym Żmigrodzie, Szkoły Podstawowe z Nienaszowa, Katów, Desznicy, Łężyn, Makowisk, Nowego Żmigrodu i Starego Żmigrodu.  W konkursie wzięły udział także Gimnazja z Kątów oraz Nowego Żmigrodu.

Czytaj więcej: Konkurs na Najładniejszą pisankę wielkanocną rozstrzygnięty!

Zajęcia w terenie dobiegły końca !

Jajka wielkanocne ze sznurka sizalowego i jutowego cieszyły się dużym zainteresowaniem. W wesołej i twórczej atmosferze wszyscy tworzyli niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju pisanki.

Czytaj więcej: Zajęcia w terenie dobiegły końca !

Życzenia 2018 wielkanoc

Wizyta instruktorek GOK w Gminnym Przedszkolu w Nowym Żmigrodzie

Dzisiaj (26.03) na zaproszenie Gminnego Przedszkola w Nowym Żmigrodzie, instruktorki GOK pokazały jak wykonać pisanki wielkanocne metodą decupage. Spotkanie miało na celu zademonstrowanie dzieciom jak wykonać tą metodą piękne i kolorowe pisanki. 

Czytaj więcej: Wizyta instruktorek GOK w Gminnym Przedszkolu w Nowym Żmigrodzie

Saturday the 22nd.