100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

W Niedzielę  (11.11) Po raz siódmy w Nowym Żmigrodzie obchodzono Święto Niepodległości. Przez 123 lata naród polski walczył o odzyskanie wolności. W tym roku przypadła 100 rocznica tamtych wydarzeń.

Czytaj więcej: 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11 Listopada

Ruszyły zajęcia artystyczno - plastyczne grupy "Półkole"

W dniu 26 października o godzinie 16:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie ruszyły zajęcia artystyczno - plastyczne grupy "Półkole" Tematem pierwszych  zajęć były jesienne liście wykonane z papieru.

Czytaj więcej: Ruszyły zajęcia artystyczno - plastyczne grupy "Półkole"

Półkole

Tańce

5 Sierpnia "Dni Ziemi Żmigrodzkiej" - zapowiedź

Już w niedzielę 5 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się "Dni Ziemi Żmigrodzkiej". Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 14:30, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie oraz przywitanie zaproszonych gości. Otwarciu towarzyszyć będzie pierwsza część konkursów dla dzieci i młodzieży. Na godzinę 16 zaplanowano pokaz skoków spadochronowych.

Czytaj więcej: 5 Sierpnia "Dni Ziemi Żmigrodzkiej" - zapowiedź

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Brzezowej

 

Z inicjatywy pani radnej Marii Homlak zorganizowana została uroczystość patriotyczna związana z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości w Brzezowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą święta za ojczyznę w kościele filialnym w Brzezowej.

Czytaj więcej: Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Brzezowej

Wycieczka grupy NON OMNIS

W dniach 16-17 czerwca grupa 16 uczestników grupy teatralnej  "NON Omnis" działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury, brała udział w wycieczce, zwiedzili między innymi obóz zagłady w Bełżcu, Roztoczański Park Narodowy, Dolinę Szumów, wodospad Jeleń, muzeum Pożarnictwa oraz Sandomierz.

Czytaj więcej: Wycieczka grupy NON OMNIS

3 maja zaproszenie 2018

Wójt Gminy Nowy Żmigród, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie  zapraszają na Uroczystość 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Program uroczystości:


10.30 − Msza Św. w intencji Ojczyzny − Kościół pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie

11.30 − Hymn Państwowy, Apel − Rynek w Nowym Żmigrodzie

11.45 − Przemówienie okolicznościowe Wójta Gminy Nowy Żmigród 

12.00 − Złożenie kwiatów pod pomnikiem Sigillum Civitatis Smigrod

12.15 − Zakończenie uroczystości.

Konkurs na Najładniejszą pisankę wielkanocną rozstrzygnięty!

W konkursie na „Najładniejszą pisankę wielkanocną”  udział wzięły : Gminne Przedszkole w Nowym Żmigrodzie, Szkoły Podstawowe z Nienaszowa, Katów, Desznicy, Łężyn, Makowisk, Nowego Żmigrodu i Starego Żmigrodu.  W konkursie wzięły udział także Gimnazja z Kątów oraz Nowego Żmigrodu.

Czytaj więcej: Konkurs na Najładniejszą pisankę wielkanocną rozstrzygnięty!

Saturday the 17th.